Autoprezentacja i wystąpienia publiczne - warsztaty dla SKN Spatium

Na co zwrócić uwagę podczas autoprezentacji? Jak przygotować się do wystąpień publicznych? 13 lutego spotkaliśmy się ze studentkami i studentami działającymi w SKN Spatium na warsztatach, podczas których szukaliśmy odpowiedzi na te pytania.

Większość warsztatów i szkoleń, które realizujemy przy Lumumby 14, ma otwarty charakter. Czasem prowadzimy zajęcia dla grup zorganizowanych.  Tak było tydzień temu, kiedy spotkaliśmy się z przedstawiciel(k)ami SKN Spatium - koła naukowego działającego przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Ek-Socu.

Pracowaliśmy nad autoprezentacją i wystąpieniami publicznymi. Nie tylko w uczelnianych warunkach (na przykład - podczas konferencji naukowych, które są jednym z obszarów działalności koła), ale też w codziennych sytuacjach.

Główną część szkolenia oparliśmy o grę symulacyjną, która przeniosła nas do niewielkiego miasteczka, w którym zbliżają się lokalne wybory na burmistrza. Zadaniem osób uczestniczących było przygotowanie się do wystąpień i zaprezentowanie swojego programu na forum.

Doświadczenie z gry było punktem wyjścia do refleksji i (drobnej dawki) teorii. Nie zabrakło przydatnych wskazówek i narzędzi - w tym alternatyw dla klasycznej prezentacji czy pomysłów na angażowanie słuchaczy.

Dziękujemy za wspólne warsztaty i zapraszamy po więcej do Biura Karier UŁ!

Spotkanie było częścią programu Aktywni Mogą Więcej! - naszej propozycji dla kół naukowych i organizacji studenckich, działających przy Uniwersytecie Łódzkim.