KONSULTACJE KARIERY

Godło Polski
KONSULTACJE KARIERY

KONSULTACJE ZAWODOWE

Z naszymi ekspertkami sprawdzisz swoje kompetencje, doszlifujesz CV i przećwiczysz rozmowę kwalifikacyjną, a coaching kariery pomoże Ci odnaleźć się w nowym miejscu pracy.

Doradztwo kariery

Wsparcie w pierwszych krokach na rynku pracy

Nie wiesz jak szukać pracy? Zastanawiasz się, w czym mogłabyś/mógłbyś być naprawdę dobry? Nie jesteś pewna/pewien, czy Twoje CV spodoba się pracodawcy? Jeśli zadajesz sobie te pytania, warto skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym.


Umów się na indywidualne spotkanie, podczas którego będziemy wspólnie odkrywać Twoje mocne i słabe strony, przyjrzymy się szansom na realizację Twoich pomysłów na karierę i porozmawiamy o praktycznych aspektach poszukiwania pracy. Wspólnie zastanowimy się, jakie kroki najbardziej przybliżą Cię do odnalezienia satysfakcjonującego stanowiska.

Zapisuję się na doradztwo zawodowe

SZCZEGÓŁY

Co powinieneś wiedzieć?

Na konsultacje zapraszamy przede wszystkim studentki i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Ze wsparcia mogą skorzystać również absolwentki i absolwenci, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Ze względu na profil działalności Biura Karier UŁ nie prowadzimy procesów dla osób obecnych od dłuższego czasu na rynku pracy, które planują zmianę branży lub ścieżki kariery.

Skorzystaj z serwisu rekrutacyjnego Biura Karier UŁ gdzie umowisz się na spotkanie z Martyną Dębską lub Małgorzatą Sinior. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.


Do skorzystania ze wsparcia niezbędne jest zalogowanie w serwisie rekrutacyjnym. 

Doradztwo ds. Przedsiębiorczości

Wsparcie dla osób myślących o własnej firmie

Myślisz o założeniu własnej firmy? Zastanawiasz się, czy lepiej poszukiwać pracy na etacie czy już teraz zainwestować we własną działalność? Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz od czego zacząć?


Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz twierdząco, zapraszamy na indywidualne doradztwo ds. przedsiębiorczości. Podczas spotkania będziesz miał/-a okazję skonsultować swój pomysł na biznes oraz porozmawiać na temat poszukiwania pierwszych klientów. Możesz także dowiedzieć się, gdzie znaleźć rzetelne informacje na temat procesu zakładania firmy oraz jakie są źródła finansowania działalności gospodarczej.


Podczas spotkań indywidualnych tematyka rozmów nie jest narzucana – to od Ciebie zależy o czym będziemy rozmawiać i jakiego rodzaju wsparcia czy informacji potrzebujesz.


 

SZCZEGÓŁY

Co powinieneś wiedzieć?

Dla studentów/studentek poszukujących informacji o zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej,  w tym m.in. o różnicach między pracą etatową a własną firmą, o pierwszych krokach przy zakładaniu działalności, o współpracy z biurem rachunkowym, o obowiązkach przedsiębiorcy, o źródłach dofinansowania działalności, o pozyskiwaniu klientów i budowaniu marki firmy itd.

Jeśli jesteś zainteresowana/-y doradztwem ds. przedsiębiorczości, napisz wiadomość na agata.matuszewska@uni.lodz.pl i umów się na spotkanie. Dodaj, o czym wstępnie chciałabyś/-łbyś porozmawiać, jakich informacji na temat własnej firmy potrzebujesz i jakie wsparcie chciałabyś/-łbyś uzyskać.

Napisz też, czy preferujesz spotkanie online czy stacjonarne w Biurze Karier UŁ. W odpowiedzi zwrotnej dostaniesz informację o proponowanych terminach spotkania.

AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Otwórz się na przedsiębiorczość!

Akademia Przedsiębiorczości to wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o wszystkich, którzy interesują się tym obszarem działalności - zakładają biznes, już go prowadzą lub dopiero, mając wiele wątpliwości, zaczynają snuć plany na ten temat. Akademię stworzyliśmy pierwotnie dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego, ale jest ona obecnie otwarta dla wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. 

Coaching Kariery

Wsparcie w planowaniu Twojej zawodowej drogi

Utknęłaś/utknąłeś w pracy i nie wiesz, jak ruszyć naprzód? Chcesz lepiej radzić sobie z podejmowaniem decyzji w miejscu pracy? A może zastanawiasz się, co zrobić ze swoim zawodowym życiem? Skorzystaj z coachingu kariery!


Coaching to proces, którego celem jest wzmocnienie klienta w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany. W trakcie spotkań Ty sama/sam decydujesz, nad czym chcesz pracować.


Praca coachingowa opiera się na zwiększeniu samoświadomości, spojrzeniu na daną sytuację z różnych perspektyw oraz podjęciu określonych działań. Coach czuwa nad procesem coachingowym oraz przebiegiem spotkań, natomiast Ty jesteś odpowiedzialna/odpowiedzialny za podejmowanie decyzji i konkretnych działań w drodze do obranego celu. Głównym narzędziem pracy są pytania zadawane przez coacha oraz ćwiczenia mające na celu poznanie różnych stron danej sytuacji, zmianę sposobu myślenia, generowanie rozwiązań, wspieranie podejmowania decyzji.


Coaching skupia się na teraźniejszości i przyszłości. Coach nie udziela rad, nie sugeruje rozwiązań.

SZCZEGÓŁY

Co powinieneś wiedzieć?

Na coaching kariery zapraszamy studentki i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Ze wsparcia mogą skorzystać również absolwentki i absolwenci UŁ do dwóch lat od zakończenia studiów.


Jeżeli chcesz:

  • zwiększyć pewność siebie w sytuacjach zawodowych
  • zmienić pracę
  • znaleźć motywację do nauki
  • zaplanować, co chcesz robić po studiach
  • popracować nad autoprezentacją
  • zapanować nad swoim czasem

...skorzystaj z coachingu kariery!


Jeżeli żaden z powyższych tematów Cię nie interesuje, ale chcesz popracować nad czymś innym, umów się na spotkanie. Podczas rozmowy sprawdzimy, czy coaching jest adekwatnym narzędziem w Twojej sytuacji.

By umówić się na doradztwo napisz do nas! Maile możesz kierować do Małgorzaty Sinior lub Martyny Dębskiej.

 

Powrót na główną stronę