O CO CHODZI?

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

  • Jak reagujesz na nowe sytuacje?
  • Jakie zadania najbardziej cię interesują i w co najłatwiej ci się zaangażować?
  • Jakie masz mocne strony, a co sprawia ci trudność?
  • W jaki sposób podejmujesz decyzje?
  • Jaki cenny wkład wnosisz w funkcjonowanie zespołu a przy czym możesz potrzebować wsparcia?
  • Dlaczego tak bardzo się między sobą różnimy i co cię najbardziej irytuje w innych ludziach?
  • Co zrobić, żeby lepiej ci się pracowało z innymi?
  • Co ci najbardziej pomaga w stresujących sytuacjach?

Zgłoś się do Biura Karier i zrealizuj badanie FRIS®!

MODEL FRIS®

Mówi o czterech perspektywach poznawczych FAKTY - RELACJE - IDEE - STRUKTURY (stąd nazwa FRIS®), które służą do opisu Stylów Myślenia i Stylów Działania.

FRIS® bada styl myślenia, czyli unikalny sposób, w jaki funkcjonujesz i podejmujesz decyzje. Jest on trwałą cechą, co oznacza, że nie zmienia się w czasie. Mówi o preferencji z jaką odbierasz, przetwarzasz
i wykorzystujesz informacje.

Styl Działania - wynika ze Stylu Myślenia oraz stopnia wykorzystania jednej, dwóch lub trzech perspektyw (FAKTÓW – RELACJI – IDEI – STRUKTUR). Styl Działania opisuje, które z wymienionych 4 rodzajów informacji są dla Ciebie przydatne i najważniejsze w zetknięciu z nową sytuacją oraz sposób osiągania przez Ciebie celu.

Twój styl działania możesz porównać do noszenia swojego ulubionego ubrania, takiego, które jest najbardziej komfortowe i które najlepiej do Ciebie pasuje. To nie znaczy, że już nigdy w życiu nie nałożysz niczego innego, ani że zawsze zachowujesz się tak samo. Styl oznacza preferowany sposób działania, taki, który jest dla Ciebie najbardziej naturalny i prawdopodobnie przychodzi Ci z łatwością. Warto poznać te preferencje, bo one wpływają na to, co jest dla nas ważne, na czym się koncentrujemy i jak wyglądają nasze relacje. FRIS® pozwala nam poznać swój styl działania i zastanowić się, jak dzięki niemu osiągnąć sukces i gdzie mogą kryć się potencjalne pułapki.

Dzięki lepszemu poznaniu siebie i zrozumieniu różnic w funkcjonowaniu różnych ludzi nabieramy dystansu, wyrozumiałości i przestajemy wymagać od siebie niemożliwego. Nasze oczekiwania stają się bardziej realistyczne. Możemy też docenić innych za to, że się od nas różnią i robią te rzeczy, które nam przychodzą z trudem. FRIS® mówi wiele o pracy zespołowej i o tym, jak ważne jest wzajemne uzupełnianie się. Każdy styl jest potrzebny. Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą od relacji międzyludzkich, wnikliwym analizatorem, skutecznym działaczem czy wizjonerem, który ma mnóstwo pomysłów, znajdziesz dla siebie miejsce w odpowiednim zespole, czy organizacji.

DLACZEGO WARTO?

FRIS® pomaga poznać siebie, określić swoje preferencje i zastanowić się, w jakim środowisku twoje talenty będą świeciły najjaśniej. Nie powie Ci, jaki konkretnie zawód powinieneś wykonywać, ale pomoże uzmysłowić, co daje ci największą satysfakcję i w jakim kierunku chcesz się rozwijać. Opisuje, np. to czy preferujesz działania krótko- czy długoterminowe, współpracę czy niezależność, teorię czy praktykę.

Pomoże Ci zrozumieć twoich relacje z ludźmi - z kim dobrze się dogadujesz, co cię denerwuje, gdzie są punkty zapalne i co możesz zrobić, żeby o nie dbać.

Jeśli chcesz lepiej poznać siebie oraz swoją rolę w zespole a także lepiej zrozumieć innych zapraszamy na bezpłatne badanie stylu myślenia FRIS® u naszego doradcy zawodowego - Małgorzaty Sinior.

JAK TO DZIAŁA?

Zgłaszasz do nas chęć wzięcia udziału w badaniu FRIS®.

Wysyłamy Ci na maila uniwersyteckiego link do kwestionariusza FRIS®.

Kiedy otrzymamy twój raport umawiamy się z Tobą na indywidualną konsultację wyników (może to zająć do 2 tygodni).

Powrót do głównej strony