Akademia Kompetencji 2024 - startują zapisy!

Akademia Kompetencji to największy program szkoleniowy na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2006 roku zrealizowaliśmy 830 szkoleń, w których wzięło udział blisko 13 500 osób.

Od wtorku, 26 marca (8.00) możecie zapisywać się na warsztaty i webinary, realizowane w ramach tegorocznej edycji wydarzenia. Wspólnie z Partnerami przygotowaliśmy 20 propozycji.

uśmiechnięta kobieta w kręconych włosach na zielonym tle

Akademia Kompetencji 2024 odbędzie się między 15 a 26 kwietnia. Wydarzenie będzie trwało 10 dni - każdego z nich czekają na Was 2 opcje do wyboru. W sali szkoleniowej Biura Karier UŁ (ul. Lumumby 14) weźmiecie udział w warsztatach stacjonarnych. Na MS Teams spotkamy się w ramach webinarów i warsztatów online. 

🟩 Dla kogo? 

Program kierujemy przede wszystkim do osób studiujących na Uniwersytecie Łódzkim. Kierunek, rok studiów i ich tryb nie mają dla nas znaczenia – chcemy, aby Akademia Kompetencji była dostępna dla możliwie szerokiej grupy studentek i studentów. Dopuszczamy też możliwość uczestnictwa absolwentek i absolwentów UŁ. Warunkiem jest posiadanie konta w Portalu Rozwoju Kariery (bk.uni.lodz.pl).  

🟩 Partnerzy 

Od lat współtworzymy Akademię Kompetencję z Partnerami – firmami i organizacjami, które dzielą się z Wami wiedzą i wspierają kluczowe kompetencje. W tym roku otrzymaliśmy blisko 60 propozycji szkoleń i webinarów. Do współpracy zaprosiliśmy 20 instytucji. Zajęcia przygotują i przeprowadzą dla Was: 

ABB, Adaptive Solutions & Advisory Group, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Atlas sp. z o.o., Commerzbank oddział w Łodzi, Corning Optical Communications, Danone, Design Thinking Institute, Eviden Poland R&D Sp. z o.o., EY, Goodylabs, Grupa SET Sp. z o.o., HSS Work Sp. z o.o., Krotoski sp. z o.o., Philips Polska, PwC Polska, Sklepy Komfort S.A., Sollers Consulting Sp. z o.o., Szkoła Programowania Codeaccess oraz Wella Company. 

Dowiecie się o nich więcej w formularzu zgłoszeniowym (bk.uni.lodz.pl - zakładka „wydarzenia”) i w trakcie zajęć. Każdy z Partnerów ma możliwość 15-minutowej prezentacji firmy podczas Waszego spotkania. To świetna okazja, żeby podpytać o możliwości pracy, praktyk i staży lub o oferowane usługi. 

🟩 Program 

Wszystkie zajęcia, realizowane w ramach Akademii Kompetencji 2024 rozpoczynają się o godzinie 10.00. 18 propozycji będzie prowadzonych w języku polskim, 2 – w angielskim. Każdego dnia wydarzenia macie do wyboru warsztaty stacjonarne lub zajęcia online. Poniżej pełna lista propozycji (📍 - zajęcia realizowane w Biurze Karier UŁ, 💻 - zajęcia realizowane na MS Teams): 

Poniedziałek, 15 kwietnia: 

📍 [ENG] Mastering Domain-Driven Design: Practical Workshop for Application (10.00 - 12.30) - Sollers Consulting Sp. z o.o. 

💻 Negocjacje i trudne rozmowy (10.00 - 11.30) - Sklepy Komfort S.A. 

Wtorek, 16 kwietnia: 

📍 Zarządzanie projektami z elementami LEAN (10.00 - 14.00) - Adaptive Solutions & Advisory Group 

💻 Autoprezentacja i wystąpienia publiczne (10.00 - 11.30) - Eviden Poland R&D Sp. z o.o. 

Środa, 17 kwietnia: 

📍 Sztuczne Inteligencje jako narzędzia do dezinformacji (10.00 - 13.00) - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego 

💻 Excel w biznesie (10.00 - 12.00) - EY 

Czwartek, 18 kwietnia: 

📍 Prezentacje i wystąpienia publiczne (10.00 - 14.00) - Grupa SET Sp. z o.o. 

💻 Odkryj tajniki programowania w języku Java (10.00 - 12.00) - Szkoła Programowania Codeaccess 

Piątek, 19 kwietnia: 

📍 Design Sprint – dynamiczna metoda rozwiazywania problemów produkcyjnych i testowania koncepcji w Corningu (10.00 - 13.00) - Corning Optical Communications 

💻 LinkedIn Tips - odkryj potencjał swojego profilu (10.00 - 11.00) - PwC Polska 

Poniedziałek, 22 kwietnia: 

📍 Public Relations (10.00 - 12.00) - Wella Company 

💻 Wprowadzenie do projektowania interfejsów użytkownika z wykorzystaniem narzędzia Figma (10.00 - 14.00) - Goodylabs 

Wtorek, 23 kwietnia: 

📍 Umiejętności międzykulturowe a praca w korporacji (10.00 - 12.00) - Philips Polska 

💻 Dlaczego Arkusze Google są lepsze od Excela? (10.00 - 12.00) - Atlas sp. z o.o. 

Środa, 24 kwietnia: 

📍 Wywieranie pozytywnego wpływu- tajniki motywacji (10.00 - 13.00) - Krotoski sp. z o.o. 

💻 Prawo pracy. Co dobrze wiedzieć zanim zaczniesz staż lub pracę? (10.00 - 11.30) - ABB 

Czwartek, 25 kwietnia: 

📍 AI w Praktyce: Odkrywaj, Automatyzuj, Rozwijaj (10.00 - 13.30) - HSS Work Sp. z o.o. 

💻 [ENG] Don’t waste your time – facilitate your meetings! (10.00 - 11.30) - Commerzbank oddział w Łodzi 

Piątek, 26 kwietnia: 

📍 Agile dla początkujących (10.00 - 14.00) - Danone 

💻 Chindogu - japońska sztuka tworzenia rozwiązań prawie bezużytecznych (10.00 - 12.00) - Design Thinking Institute 

Opisy poszczególnych szkoleń są dostępne w Portalu Rozwoju Kariery (bk.uni.lodz.pl - zakładka „wydarzenia”). 

🟩 Jak się zgłosić? 

Żeby zgłosić się na warsztaty, potrzebujecie bezpłatnego konta w Portalu Rozwoju Kariery (bk.uni.lodz.pl). Po zalogowaniu się do systemu, w zakładce „wydarzenia” będzie dostępna lista warsztatów i webinarów, realizowanych w ramach Akademii Kompetencji 2024. 

Uwaga: jeśli nie widzicie przycisku „zapisz się”, może to wynikać z braku zgód na przetwarzanie danych w profilu lub braku podanego adresu email na profilu w Portalu.  

🟩 Przemyślane zapisy, odpowiedzialny wybór 

Nie ustawiamy limitu zapisów - jeśli chcecie, codziennie możecie wziąć udział w jednym wydarzeniu. Pamiętajcie, żeby dokonywać przemyślanych wyborów - jeśli nie pojawicie się na wybranym przez siebie spotkaniu, nie otrzymacie zaświadczenia o ukończeniu szkoleń (również tych, na których będziecie obecne/obecni). To mechanizm, który ma przeciwdziałać blokowaniu miejsc i umożliwić jak największej grupie osób udział w Akademii Kompetencji 2024.  

Jeśli nie możecie wziąć udziału w zajęciach, możecie wypisać się w systemie do 48 godzin przed ich rozpoczęciem. Rezygnację na mniej niż 24 h przed startem warsztatów/webinaru traktujemy jako nieusprawiedliwioną nieobecność (wypisując się na ostatnią chwilę nie dajecie nam szansy na zaproszenie osób z listy rezerwowej). 

Prosimy o upewnienie się, czy nie zapisałyście/zapisaliście się na dwa wydarzenia tego samego dnia – przypominamy, że codziennie organizujemy zajęcia stacjonarne i online, które odbywają się równolegle. 

🟩 Zaświadczenia 

Jeśli spełnicie warunek uczestnictwa w 100% wybranych przez siebie zajęć, wyślemy zaświadczenie o ukończeniu warsztatów/webinarów na Wasze adresy mailowe. Wysyłkę planujemy przed końcem semestru letniego 2023/2024... choć jest spora szansa, że uda nam się nieco wcześniej dopiąć wszystkie kwestie. 

🟩 Więcej informacji 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie programu (W TYM MIEJSCU).