Akademia Przedsiębiorczości UŁ powraca w ŚTP!

Obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - to międzynarodowy projekt organizowany od 2008 r., który obejmuje już 170 krajów. Jego celem jest promocja świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia i podejmowania biznesowych inicjatyw. Uniwersytet Łódzki też bierze aktywny udział w tym wydarzeniu, między innymi otwierając nową edycję Akademii Przedsiębiorczości UŁ! Udział w naszym kursie jest bezpłatny i nie wymaga logowania. W imieniu twórczyni akademii, dr hab. Agnieszki Kurczewskiej (Prorektor UŁ. ds. współpracy z otoczeniem), zachęcamy wszystkich studentów do spróbowania!

kolorowe logo wydarzenia

 

Akademia Przedsiębiorczości w multiportalu UŁ 

 

 

Dla kogo? 

Akademia Przedsiębiorczości  to wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o wszystkich, którzy interesują się tym obszarem działalności - zakładają biznes, już go prowadzą lub dopiero, mając wiele wątpliwości, zaczynają snuć plany na ten temat. Akademię stworzyliśmy pierwotnie dla studentów Uniwersytetu Łódzkiego, ale jest ona obecnie otwarta dla wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań.  

Czego się nauczysz?

Zadaniem Akademii jest inspirowanie do podjęcia aktywności gospodarczej, obalamy mity i stereotypy na ten temat, dajemy konkretną wiedzę. Patrząc krytycznie na rozwijającą się kulturę startupową, staramy się wychwycić te elementy przedsiębiorczości, które sprzyjają budowaniu społecznej wartości i odpowiadają wymaganiom etyki biznesu. Zależy nam na promocji innowacyjnych, ale i zrównoważonych modeli biznesowych. Promujemy przedsiębiorczość produktywną i jakościową.  

W Akademii dowiecie się między innymi, że przedsiębiorczość jest wszędzie i pomaga wdrażać pomysły w życie. Poznacie sposób myślenia i podejmowania decyzji typowy dla przedsiębiorców. Nauczycie się oceniać swoje pomysły dzięki narzędziom biznesowym. Porozmawiamy także o rozwoju technologii, globalizacji i ich potencjalnych konsekwencjach dla zrównoważonej i etycznej przedsiębiorczości. 

Jak to działa? 

Akademia Przedsiębiorczości ma formę kursu online do samodzielnej pracy. To użytkownik decyduje, kiedy i ile czasu poświęcić na dany moduł. Materiały w postaci nagrań i ćwiczeń podzielone zostały na sześć modułów tematycznych: 

  •     Moduł 1 - Dlaczego przedsiębiorczość? 
  •     Moduł 2 - W pogoni za pomysłem 
  •     Moduł 3 - Jak myślą i podejmują decyzje przedsiębiorcy? 
  •     Moduł 4 - Praca z pomysłem na własną działalność. Podstawowe narzędzia biznesowe 
  •     Moduł 5 - Przywództwo w biznesie 
  •     Moduł 6 - Przedsiębiorczość w przyszłości. Przedsiębiorczość jakościowa i etyczna 

W każdym module znaleźć można trochę teorii, ciekawe wywiady z doświadczonymi praktykami, przykłady prężnie rozwijających się startupów oraz ćwiczenia do samodzielnego wykonania. 

 

Webinar „O czym warto pamiętać zakładając własną firmę?” 

Oprócz Akademii Przedsiębiorczości zapraszamy Was również na inne wydarzenie w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości - bezpłatny webinar “O czym warto pamiętać zakładając własną firmę?”. Odbędzie się on w piątek 18.11.2022 r. w godz. 10:00 – 11:30.  

Webinar adresowany jest do osób zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu, które chciałyby dowiedzieć się, o czym warto pamiętać na początku. Powiemy, czym różni się praca etatowa od własnej firmy oraz z jakimi wydatkami na początek wiąże się prowadzenie działalności. Poruszmy także temat konkursów, dotacji, działalności nierejestrowej czy innych możliwości, z których może skorzystać młody przedsiębiorca. 

Rejestracja trwa do czwartku 17.11.2022 r. do godz. 12:00. Zapraszamy! 

Uwolnij umysł i spróbuj swoich sił w biznesie!