Kolejna edycja Targów Pracy na UŁ za nami!

Blisko 5 000 studentów i absolwentów oraz ponad 50 pracodawców oferujących praktyki, staże i pracę – w czwartek (26 października) na Wydziale Zarządzania UŁ miała miejsce XVII edycja Targów Pracy zorganizowana przez Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego. To jedno z największych tego typu wydarzeń w regionie.

Biuro karier UŁ ­– zaplanuj swoją przyszłość

W oficjalnym otwarciu Targów Pracy, połączonym z symbolicznym przecięciem wstęgi, uczestniczyli: prof. Agnieszka Kurczewska – prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ, prof. Tomasz Czapla – dziekan Wydziału Zarządzania UŁ, Adam Pustelnik – wiceprezydent Miasta Łodzi, Robert Baryła – wicemarszałek Województwa Łódzkiego, a także przedstawiciele partnerów głównych wydarzenia.

Serdecznie witam na XVII edycji Targów Pracy organizowanych przez Uniwersytet Łódzki. Jest to niewątpliwe święto i studentów i pracodawców. Chcę bardzo podziękować Wydziałowi Zarządzania za gościnność, ale przede wszystkim chcę podziękować ponad 50 pracodawcom, którzy są dziś z nami. Oferta jest niezwykle barwna i każdy znajdzie coś dla siebie. Studentom chciałabym zaproponować wyjście poza schematy myślenia i podejście do bardzo różnych stoisk. Czasami mamy jeden plan na przyszłość, a okazuje się, że trochę dalej może czekać coś ciekawego. Co ważne – Biuro Karier UŁ działa nie tylko dzisiaj, ale działa cały rok. Zachęcam do śledzenia wszystkich wydarzeń związanych z budowaniem kariery w przyszłości – łatwo znajdziecie je na wszystkich mediach społecznościowych. Jestem przekonana, że dla wielu z was to będzie wspaniały początek nowej przygody

– mówiła prof. Agnieszka Kurczewska.

przecięcie wstęgi podczas Targów Pracy UŁ

Inspirujace spotkania – praktyczne porady

Poza możliwością bezpośredniego spotkania z rekruterami, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość skorzystania ze Strefy Kariery, gdzie dostępni specjaliści służyli poradą odnośnie budowania dokumentów aplikacyjnych. Ponadto strefa oferowała możliwość skorzystania z usług profesjonalnego fotografa i stworzenia zdjęcia do CV.

W trakcie eventu studenci dowiedzieli się jak wygląda „od kuchni” działalność twórców internetowych i jakie są dobre praktyki pozwalające utrzymać zainteresowanie obserwujących. Spotkanie poprowadził Dymitr Błaszczyk, który na co dzień prowadzi popularny kanał na YouTube – Sprawdzam jak. Później ze zgromadzoną społecznością studencką spotkała się Jowita Michalska – prezes Fundacji Digital University, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zawodów i kompetencji przyszłości.

Uczestnicy targów mogli również korzystać z niezliczonych atrakcji, a także popisać się zręcznością przy refleksomierzu i wygrać gadżety uniwersyteckie. Specjalnie przygotowany e-folder sprawił, że uczestnicy mogli bez trudu odnaleźć wszystkie stoiska i atrakcje, a także zapoznać się z charakterystyką wystawców.

Tegorocznymi partnerami głównymi wydarzenia były firmy: ABB, Accenture, Alorica, Jeronimo Martins, Philips oraz Rossmann, a także Program „Młodzi w Łodzi”, który w tym roku objął funkcję partnera wspierającego. Do grona obecnych na targach dołączyły również mniejsze przedsiębiorstwa oraz kilkanaście organizacji pozarządowych, które także przedstawiły swoją ofertę skierowaną do osób poszukujących doświadczenia zawodowego.

Targi Pracy na UŁ – fotorelacja (WZ)

Materiał: Łukasz Dobiński, Biuro Karier UŁ

Zdjęcia: Dominiki Nogala, CWzO i Wydział Zarządzania UŁ

Redakcja: Iwona Ptaszek-ZielińskaCentrum Komunikacji i PR