Studenckie Czwartki - Model 4K. Kreatywność

Zapraszamy na kolejną w semestrze zimowym 23/24 odsłonę Studenckich Czwartków. Kontynuujemy spotkania z Modelem 4K. Tym razem będziemy ćwiczyć kreatywność.

Model 4K. Kreatywność

Motyw przewodni

Studenckie Czwartki to cykl popołudniowych szkoleń, który zadebiutował w naszej ofercie w 2017 roku. Przez ostatnie 6 lat zmieniały się tematy zajęć, wykorzystywane narzędzia i grupy osób uczestniczących, ale nasz cel jest stały. Poprzez program chcemy pomagać Wam w rozwijaniu kluczowych kompetencji na rynku pracy. Rok temu testowaliśmy pomysł na to, żeby edycja zimowa tworzyła cykl powiązanych ze sobą tematycznie zajęć. Postawiliśmy na pakiet umiejętności, ułatwiających stawianie pierwszych kroków na rynku pracy (relacja TUTAJ). Tym razem też wykorzystaliśmy motyw przewodni - Model 4K.

Model 4K

4K to koncepcja, odnosząca się do 4 kluczowych kompetencji, umożliwiających adaptację do wymagań rynku pracy: krytycznego myślenia, kreatywności, komunikacji i kooperacji. U źródeł modelu leżą analizy, które przeprowadził Jérémy Lamri (znany przede wszystkim jako autor książki Kompetencje XXI wieku). Podczas zajęć w Biurze Karier UŁ będziemy skupiać się na praktycznej stronie koncepcji Lamriego.

Podejście drugie - kreatywność

Otwieramy zapisy na drugie ze spotkań, poświęcone kreatywności. 

7 grudnia zapraszamy Was na 3 godziny gier i zabaw, rozwijających umiejętność twórczego rozwiązywania problemów i myślenia poza schematami. Stworzymy przestrzeń do łamania reguł, zabawy pomysłami, eksperymentowania i... popełniania błędów.

Zaczynamy o 17.00.

Jak się zgłosić?

Zapisy są dostępne w Portalu Rozwoju Kariery (TUTAJ). Formularz zgłoszeniowy będzie otwarty do 5 grudnia.

W pierwszej kolejności zapraszamy do udziału studentki i studentów UŁ, ale w przypadku wolnych miejsc dopuszczamy możliwośc udziału także absolwentów i absolwentek oraz osób spoza uczelni.

Pytania 

Na stronie projektu są dostępne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziecie tam rozwiązania dla swoich wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z Jędrzejem Szynkowskim (na MS Teams lub mailowo: jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl). 

Inne szkolenia w Biurze Karier UŁ

W tym semestrze przygotowaliśmy dla Was jeszcze 2 Studenckie Czwartki:

14 grudnia - Kompetencje 4K - część 3. Krytyczne myślenie 

11 stycznia - Kompetencje 4K - część 4. Kooperacja 

Aktualnie trwa nabór na dodatkową edycję kursu Własna firma dla początkujących (SZCZEGÓŁY).

Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów i podstrony, poświęconej naszym programom szkoleniowym (TU). Znajdziecie tam najświeższe informacje. Do zobaczenia!