STUDENCKIE CZWARTKI

POPOŁUDNIOWE WARSZTATY (NIE TYLKO) DLA STUDENTÓW I STUDENTEK UŁ

W każdym miesiącu w Biurze Karier UŁ czekają na Was popołudniowe szkolenia i warsztaty, podczas których zmierzycie się z praktycznymi zadaniami i rozwiniecie kluczowe kompetencje na rynku pracy.

Studenckie Czwartki to krótkie (na ogół 2-3 h) zajęcia, wprowadzające do danej tematyki – w sam raz na dobry start! 

OFERTA 2023/2024 - semestr letni

29 lutego - Budżet studencki na start 

28 marca - Autoprezentacja podczas interview

25 kwietnia - Pimp your CV! - ZAPISY

16 maja - Ludzie z 4 planet: poznaj FRIS®

6 czerwca - Jak dobrze wypaść na egzaminie dyplomowym?

 

Wszystkie warsztaty odbywają się stacjonarnie, w siedzibie Biura Karier UŁ (ul. Lumumby 14). Zaczynamy o 17.00 - szczegółowe informacje o poszczególnych szkoleniach będziemy publikować na stronie, w social mediach oraz Portalu Rozwoju Kariery (w którym są dostępne zapisy).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

W każdym roku akademickim organizujemy dwie edycje Studenckich Czwartków: jedną w semestrze zimowym i drugą w semestrze letnim. Każda edycja to 3-4 popołudniowe warsztaty. Terminy poszczególnych spotkań podajemy na początku danego semestru. 

Warsztaty w ramach Studenckich Czwartków są realizowane stacjonarnie (w siedzibie Biura Karier UŁ przy ul. Lumumby 14) lub online (z wykorzystaniem MS Teams). Informację o formie zajęć znajdziecie w opisie poszczególnych szkoleń w serwisie rekrutacyjnym. 

Studenckie Czwartki są dedykowane przede wszystkim studentom i studentkom Uniwersytetu Łódzkiego. W zajęciach mogą też wziąć udział absolwenci i absolwentki UŁ, posiadający konto w serwisie rekrutacyjnym Biura Karier.  

Pozostałe osoby – w przypadku wolnych miejsc - mogą zgłosić się jako wolni słuchacze, wysyłając mail na adres: szkolenia.bk@uni.lodz.pl. Nie przewidujemy zaświadczeń dla wolnych słuchaczy. 

Aby wziąć udział w warsztatach,  wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w Portalu Rozwoju Kariery (bk.uni.lodz.pl). Zazwyczaj otwieramy zapisy 2-3 tygodnie przed terminem szkolenia.

Na koniec semestru wystawimy jeden dokument, zawierający wykaz wszystkich szkoleń, w których weźmiecie udział w jego trakcie. Unikamy wydawania zaświadczeń po każdym szkoleniu – w ten sposób chcemy premiować osoby, które wkładają wysiłek w rozwijanie kompetencji na przestrzeni całego roku akademickiego. Oczywiście, jeśli weźmiecie udział wyłącznie w jednym spotkaniu, również otrzymacie zaświadczenie. Wyślemy je do Was mailowo nie później niż miesiąc po ostatnim szkoleniu w danym semestrze. Dodatkowo, aby otrzymać zaświadczenie, musicie zarejestrować się na zajęcia przez Portal Rozwoju Kariery oraz wypełnić ankietę ewaluacyjną po spotkaniu. Nie przewidujemy przygotowania dokumentów dla osób, które nie spełnią tych warunków (w tym dla wolnych słuchaczy). 

Większość szkoleń, które realizujemy posiada limit miejsc. Z tego względu prosimy Was o przemyślane zapisy. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie uczestniczyć w szkoleniu, zwolnijcie miejsce, wyrejestrowując się w Portalu Rozwoju Kariery. Możecie to zrobić najpóźniej dzień przed rozpoczęciem szkolenia. Wypisanie się z listy w dniu zajęć traktujemy jako nieusprawiedliwioną nieobecność. Będziemy też wdzięczni za mail z informacją o nieobecności - ułatwia nam to kwestie organizacyjne.  

Studenckie Czwartki mają otwarty charakter. Jeśli interesuje Was zorganizowanie szkolenia dla zamkniętej grupy – koła naukowego albo organizacji studenckiej - sprawdźcie naszą ofertę programu Aktywni Mogą Więcej

Decyzję o obowiązkowym dostępie do kamery i mikrofonu podjęliśmy z myślą o zwiększeniu komfortu naszej wspólnej pracy. Korzystanie z kamery i mikrofonu polepsza komunikację online oraz zwiększa motywację do udziału w warsztatach. Dzięki temu, że się widzimy łatwiej nam sprawdzić, czy tematy poruszane podczas warsztatów są zrozumiałe. Wreszcie widok drugiej osoby i jej głos pomagają nam się lepiej poznać i mieć poczucie, że tworzymy grupę. Nasze warsztaty prowadzone są w interaktywny sposób, składają się z indywidualnych ćwiczeń i działań w mniejszych grupach. 

JAK DOJECHAĆ?

Powrót do szkoleń