Studenckie Czwartki – podsumowanie semestru letniego 2023/2024

Zamknęliśmy kolejną edycję Studenckich Czwartków. W semestrze letnim 2023/2024 przygotowaliśmy dla Was cztery propozycje: podpowiadaliśmy, jak planować budżet, pomagaliśmy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, szlifowaliśmy CV i rozmawialiśmy o stylach myślenia FRIS®.

Studenckie Czwartki to cykl popołudniowych warsztatów przy Lumumby 14. W trakcie spotkań ćwiczymy umiejętności, które pomagają budować efektywność osobistą - na rynku pracy i w codziennych sytuacjach. Zapraszamy przede wszystkim studentki i studentów UŁ, choć zajęcia są otwarte dla wszystkich chętnych osób.  

Ze względu na swoją formę (zazwyczaj 2-3 godziny), Studenckie Czwartki to przede wszystkim okazja do poznania podstaw danego tematu i przećwiczenia najważniejszych zagadnień w ćwiczeniowej formie. 

W semestrze letnim 2023/2024 przeprowadziliśmy cztery warsztaty. 

Luty: budżet studencki na start 

Zaczęliśmy od warsztatów, poświęconych planowaniu budżetu. W programie pojawiły się sprawdzone sposoby na oszczędności i narzędzia, ułatwiające planowanie wydatków. Warsztaty przygotowała Agnieszka Michniacka – w ramach programu praktyk szkoleniowych, z którego możecie skorzystać w Biurze Karier UŁ (szczegóły TUTAJ). 

Marzec: Autoprezentacja podczas interview 

W marcu Małgorzata Sinior i Martyna Dębska przygotowały szereg podpowiedzi, ułatwiających przygotowanie się do udziału w rekrutacji. Nie zabrakło technik autoprezentacyjnych i sprawdzonych sposobów na radzenie sobie ze stresem. 

 

Kwiecień: Pimp your CV! 

Wątek poszukiwania pracy kontynuowaliśmy w ramach kwietniowych warsztatów. Tym razem skupiliśmy się na CV i pomysłach na to, jak wyróżnić się na tle innych osób, biorących udział w rekrutacji. O tym, że można to zrobić już na etapie składania dokumentów przekonywała Martyna Dębska. 

 

Maj: Ludzie z 4 planet: poznaj FRIS® 

W maju przyglądaliśmy się stylom myślenia FRIS®. Zastanawialiśmy się nad ich mocnymi stronami i obszarami, które mogą być problematyczne w komunikacji. Warsztaty przygotowali Jędrzej Szynkowski i Małgorzata SInior. Z Gosią możecie spotkać się także w ramach indywidualnych konsultacji FRIS®. Szczegóły W TYM MIEJSCU

Kolejna edycja? Jesień 2024! 

Przez kilka najbliższych tygodni nie planujemy realizacji Studenckich Czwartków. Kolejna edycja programu wystartuje jesienią, po starcie nowego roku akademickiego. 

Nie oznacza to, że latem nie będziemy mieli dla Was żadnych szkoleniowych propozycji. Właśnie opublikowaliśmy naszą wakacyjną ofertę warsztatów. Zaczynamy 11 lipca od podstaw programowania w Pythonie. Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ