Szansa na rozwój pod okiem wybitnych Absolwentów VIP. Rusza rekrutacja do X edycji Projektu mentorskiego UŁ.

Rekrutacja studentów do Projektu mentorskiego w ramach Programu Absolwent VIP UŁ potrwa do 13 listopada br. Przed nami jubileuszowa X edycja. Projekt ten jest skierowany do studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Wybitni absolwenci UŁ pełniący rolę ekspertów dzielących się wiedzą i doświadczeniem, wspierają naszych studentów w znajdowaniu nowych sposobów poszerzania kwalifikacji, towarzyszą im w odkrywaniu swojego potencjału i talentów, wskazują najnowsze kierunki i trendy rozwoju.

Role mentorów przyjmują reprezentanci świata biznesu, kultury i mediów, są to osoby piastujące wysokie stanowiska w czołowych firmach i organizacjach działających w Polsce. Szeroki zakres kompetencji mentorów - specjalistów reprezentujących takie branże jak media, prawo, BPO, IT, administracja publiczna, PR czy HR, różnorodność ich osobowości sprawia, że młodzi ludzie otrzymują wiedzę oraz umiejętności na wielu płaszczyznach. W tegorocznej edycji projektu studenci mogą skorzystać ze wsparcia m.in. Marcina Malinowskiego - Google, Adama Niteckiego - L'Oreal czy prof. Kazimierza Ujazdowskiego - Senat RP

grafika przedstawiająca terminy

Grono mentorów stale poszerza się o nowych Absolwentów VIP a wielu mentorów rokrocznie bierze udział w Projekcie. W każdej edycji udaje się stworzyć od 30 do nawet 40 par mentorskich. W dotychczasowych dziewięciu odsłonach projektu wzięło udział ponad 300 studentów, którzy skorzystali ze wsparcia ponad 75 mentorów – Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczenia w realizacji poprzednich edycji pokazują, że społeczność Projektu mentorskiego tworzą zaangażowani mentorzy i aktywni studenci. 

"Projekt mentorski jest w stanie dać perspektywę, której nie sposób otrzymać poprzez uczestnictwo w zajęciach czy kołach naukowych. Ta inicjatywa jest wyjątkową i niepowtarzalną okazją nie tylko do konsultacji zawodowych planów, lecz także do inspirowania się i podjęcia nowych przedsięwzięć. Jest to okazja, której nie można przegapić"

- komentuje Natalia, uczestniczka IX Edycji Projektu mentorskiego. 

Czas trwania całego procesu mentorskiego w projekcie obejmuje kilka miesięcy zaplanowanych na okres styczeń - czerwiec 2023. W ramach projektu studenci będą wspierani w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń. Uzyskają pomoc w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także poznają sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej.   

Aplikacja do projektu odbywa się poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej UŁ. Zainteresowani studenci, po zapoznaniu się z profilami mentorów, mogą aplikować wskazując maksymalnie 3 preferowanych mentorów. Uczestnicy X edycji zaprezentowani zostaną w dniu 1 grudnia br. podczas uroczystej inauguracji w Pałacu Biedermanna.
Więcej informacji w Strefie Studenta

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ
Redakcia: Centrum Promocji UŁ