W Nowy Rok z nowym Portalem Rozwoju Kariery!

Początek roku 2023 rozpoczynamy od uruchomienia innowacyjnego narzędzia związanego z obszarem wsparcia studentów i studentek UŁ w odnalezieniu swojej zawodowej drogi.

Teraz odszukanie interesującej oferty pracy, stażu czy wydarzenia związanego z rozwojem kariery stało się jeszcze prostsze dzięki nowoczesnemu Portalowi Rozwoju Kariery. Studentki i studenci UŁ oprócz zapisów na konkretne wydarzenia organizowane przez Uniwersytet zyskują dostęp do bazy setek aktualnych procesów rekrutacyjnych, w tym ogłoszeń o pracę czy staż. Wystarczy znaleźć interesującą ofertę, stworzyć swoje CV i aplikować za pomocą jednego kliknięcia. By wejść do systemu wystarczy zalogować się przez uczelniany system CAS.

Rynek pracy wciąż się zmienia i ten fakt wskazuje na potrzebę tworzenia narzędzi oraz miejsc w których społeczność studencka w łatwy sposób odnajdzie ciekawe inicjatywy i procesy rekrutacyjne odpowiadające ich predyspozycjom i zainteresowaniom.

Dążąc do ułatwiania dostępu do szerokiej oferty zarówno Biura Karier UŁ jak i pracodawców, a także pogłębiania nawyku rozwijania swoich kompetencji portal posiada bardzo intuicyjną formę, w której wyszukanie interesującej inicjatywy zajmuje kilka chwil. Jak podkreśla prof. Agnieszka Kurczewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem UŁ:

  • Tworzenie nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań od dawna przyświeca działalności podejmowanej przez Uniwersytetu Łódzki, a fakt codziennego obcowania z nowoczesnymi, cyfrowymi narzędziami dobitnie potwierdza i uzasadnia decyzję o powstaniu Portalu Rozwoju Kariery. Dążymy do tego, aby społeczność studencka Uniwersytetu Łódzkiego miała okazję do komfortowego korzystania z funkcjonalnych, postępowych rozwiązań, również w odniesieniu do narzędzi digitalowych. Niezależnie od rodzaju pracy, stażu, czy innej ścieżki rozwoju, nowy Portal Rozwoju Kariery sprawi, że jej odnalezienie i aplikacja będą szybsze i łatwiejsze niż dotychczas.

Od teraz możecie w łatwy sposób sprawdzić profile pracodawców, opisy procesów rekrutacyjnych i zasady rekrutacji oraz wgrać swoje CV i aplikować jednym kliknięciem.

Nowy portal to nowoczesny, przejrzysty design i prostota działania. Wszystko pod ręką - sprawdźcie sami na stronie internetowej portalu.

czarno białe zdjęcie kobiety trzymającej książki oraz opis korzyści wynikających z korzystania z Portalu Rozwoju Kariery


Projekt współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR.