Wakacyjna oferta szkoleniowa 2023

Zapraszamy na wakacyjne szkolenia z Biurem Karier UŁ! W sierpniu i wrześniu przygotowaliśmy dla Was trzy propozycje. Będziemy ćwiczyć kreatywność, wybierzemy się na negocjacje do amazońskiej dżungli i przyjrzymy się źródłom konfliktów dzięki wizycie w tajnym laboratorium.

wakacyjna oferta szkoleniowa 2023

Lato pełne szkoleń

W Biurze Karier UŁ wierzymy, że każdy moment jest dobry na rozwój. Wakacje również!

Jasne, to czas na złapanie oddechu. Życie na wydziałach zamiera, akademiku pustoszeją, a wiele osób myśli przede wszystkim o zasłużonym odpoczynku po wymagającym roku i sesji.

Z drugiej strony - to moment, gdy dodatkowych aktywności nie trzeba wciskać w wypchany po brzegi kalendarz uczelnianych zajęć. Tyle tylko, że w okresie urlopowym sensownych (i darmowych) opcji rozwoju jest jak na lekarstwo.

Właśnie dlatego - z myślą o osobach, które nie chcą czekać na szkolenia do października - co roku przygotowujemy letnią ofertę warsztatów przy Lumumby 14. Zwłaszcza, że jesteśmy dla Was otwarci przez cały rok, również pomiędzy semestrami.

W sezonie 2023 zapraszamy Was na następujące warsztaty i szkolenia:

1️⃣ Przystanek Pomysł - wakacyjny kurs kreatywności (sierpień)

2️⃣ W dżungli negocjacji (sierpień)

3️⃣ Laboratorium konfliktu (wrzesień)

Przystanek Pomysł 2023

Przystanek Pomysł

Pierwszą edycję wakacyjnego kursu kreatywności zorganizowaliśmy w 2018 roku. Od tego czasu (nie licząc krótkiej, pandemicznej przerwy w 2020 roku) każdego lata spotykamy się, aby wspólnie ćwiczyć wyobraźnię, pomysłowość i twórcze rozwiązywanie problemów.

Co istotne - za każdym razem robimy to w inny sposób. Pojawiają się nowe narzędzia, techniki i motywy przewodnie. Rok temu skupialiśmy się na Design Thinking, tym razem w programie pojawią się między innymi analogie i techniki testowania pomysłów.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie projektu.

W dżungli negocjacji

Praktyczne doświadczenie pozwala uczyć się łatwiej (i przyjemniej), niż sucha teoria. Dlatego tak chętnie sięgamy po gry i symulacje, które pozwalają na sprawdzenie się w działaniu i wyciągnięcie wniosków.

W roku akademickim 2022/2023 nasze biblioteczka powiększyła się o kilka nowych narzędzi. Jednym z nich jest gra Magneto, która cieszyła się sporym zainteresowaniem w trakcie WorkShow: Branżowych Targów Pracy

Podczas rozgrywki wcielacie się w przedstawiciel(k)i amazońskich plemion, które wymieniają cenne surowce na odległym targowisku. Zdobycie najlepszych kombinacji (i co za tym idzie - zwycięstwo) wymaga przemyślanej strategii negocjacyjnej, dobrego zarządzania czasem i mądrego wykorzystania ograniczonych zasobów.

Laboratorium konfliktu

Podczas realizowanych przy Lumumby 14 warsztatów coraz częściej słyszeliśmy, że przydałaby się Wam umiejętność lepszego radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W tym - rozwiązywania konfliktów.

Proszę bardzo - we wrześniu zapraszamy Was na premierowe warsztaty, w trakcie których doświadczycie różnych typów konfliktów i przetestujecie metody ich rozwiązywania.

W tym celu wykorzystamy grę, w której wcielicie się w delegacje rządów 5 państw, które rywalizują o dominację na kontynencie. Na przygranicznym terenie miało właśnie miejsce trzęsienie ziemi, które ujawiło istnienie tajnego laboratorium. Technologia, nad którą w nim pracowano, może zapewnić przewagę nad pozostałymi krajami.

Dla kogo?

Warsztaty są dedykowane przede wszystkim osobom studiującym na Uniwersytecie Łódzkim. Rok, kierunek i tryb studiów nie mają znaczenia. Wystarczy, że posiadacie bezpłatne konto w Portalu Rozwoju Kariery.

W zajęciach mogą wziąć udział absolwenci i absolwentki UŁ (w tym wypadku również potrzebne jest konto w Portalu Rozwoju Kariery).

Jak się zgłosić?

Zapisy są dostępne w Portalu Rozwoju Kariery (w sekcji: wydarzenia). Możecie też skorzystać z poniższych linków:

Przystanek Pomysł: 👉zgłoś się (kliknij)

W dżungli negocjacji: 👉zgłoś się (kliknij)

Laboratorium konfliktu: zapisy w sierpniu/wrześniu

Uwaga: upewnijcie się, że w Waszych profilach są zaznaczone wszystkie zgody – w przeciwnym razie przycisk zapisu może być niewidoczny. Zgody możecie zaznaczyć w sekcji CV.

Zaświadczenia

Osoby, które zapiszą się przez Portal Rozwoju Kariery i wezmą udział w całości wybranych przez siebie zajęć, otrzymają zaświadczenia potwierdzające obecność. Pozostałe osoby traktujemy jak wolnych słuchaczy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Jędrzejem Szynkowskim:

📧 jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl