Studenckie Czwartki – oferta w semestrze zimowym 2023/2024

W listopadzie do naszej oferty wracają Studenckie Czwartki – popołudniowe szkolenia przy Lumumby 14. W semestrze zimowym 2023/2024 przygotowaliśmy dla Was cztery spotkania, składające się na cykl kompetencji 4K.

Studenckie Czwartki - oferta szkoleń w semestrze zimowym 2023/2024

4K – kompetencje przyszłości  

Koncepcja 4K odnosi się do przyszłości rynku pracy i kluczowych kompetencji, umożliwiających adaptację do nadchodzących zmian. Jej twórcą jest Jérémy Lamri – autor książki Kompetencje XXI wieku, współzałożyciel Lab RH – laboratorium, wspierającego wdrażania innowacji HR przez organizacje.  

Lamri przeanalizował główne modele, raporty i badania, dotyczące kluczowych kompetencji. Ich wspólnym punktem były 4 zdolności poznawcze, szczególnie przydatne w adaptacji do nowych warunków: krytyczne myślenie, kreatywność, komunikacja i kooperacja (współpraca). 

Będziemy ćwiczyć je w praktyce podczas najbliższej edycji Studenckich Czwartków. 

Studenckie Czwartki – semestr zimowy 2023/2024 

Zaczynamy w listopadzie od tematu komunikacji. W grudniu czekają na Was dwa kolejne warsztaty, poświęcone kreatywności i krytycznemu myśleniu. Cykl zamkniemy styczniowym spotkaniem, w trakcie którego przećwiczymy kooperację. 

Plan spotkań: 

16 listopada - Kompetencje 4K - część 1. Komunikacja - ZAPISY 

7 grudnia - Kompetencje 4K - część 2. Kreatywność 

14 grudnia - Kompetencje 4K - część 3. Krytyczne myślenie 

11 stycznia - Kompetencje 4K - część 4. Kooperacja 

Wszystkie zajęcia startują o 17.00 - szczegółowe informacje o czasie trwania i kwestiach organizacyjnych będziemy publikować wraz z kolejnymi zapisami w naszym Portalu Rozwoju Kariery (wymagana rejestracja). 

Model 4K. Komunikacja

Na początek - komunikacja 

Pierwsze zajęcia odbędą się już 16 listopada (17.00 - 19.30). Zaczynamy od tematu, który na pierwszy rzut oka może wydawać się zgrany – komunikacji. Po co ją ćwiczyć? Przecież wszyscy się komunikujemy – rozmawiamy ze sobą, wysyłamy maile i wiadomości w komunikatorach, żeby dopiąć mniej lub bardziej istotne sprawy. 

To prawda. Ale to nie oznacza, że komunikujemy się w sposób zrozumiały dla innych. Albo, że potrafimy poprawnie odróżniać komunikaty od ich interpretacji. Dobra komunikacja to większa skuteczność osobista, łatwiejsze rozwiązywanie konfliktów i szansa na budowanie satysfakcjonujących relacji – nie tylko w pracy. 

Podczas warsztatów nie będziemy teoretyzować. Wykorzystamy grę szkoleniową, która pozwoli Wam przekonać się w praktyce, jak zadbać o efektywną komunikację pod presją czasu. Zapraszamy! 

Jak się zgłosić? 

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w Portalu Rozwoju Kariery. Zajęcia są dedykowane przede wszystkim dla studentek i studentów UŁ, ale dopuszczamy udział także absolwentek i absolwentów oraz osób spoza uczelni (w przypadku większej liczby chętnych w pierwszej kolejności zapraszamy na zajęcia osoby ze statusem studentki/studenta). 

Zapisy na pierwsze ze spotkań są już dostępne - LINK

Pytania 

Na stronie projektu są dostępne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie znajdziecie tam rozwiązania dla swoich wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z Jędrzejem Szynkowskim (na MS Teams lub mailowo: jedrzej.szynkowski@uni.lodz.pl). 

Przypominamy też o trwającej rekrutacji na nasze pozostałe szkolenia - na przełomie listopada i grudnia organizujemy dodatkowe (ostatnie!) edycje kursów: Design Thinking i Własna firma dla początkujących.